پذیرش دانشجو :

آمادگی دانشگاه آزاد برای پذیرش دانشجو با تخفیف شهریه‌

کد خبر: 142 تاریخ انتشار: 1397/10/26
سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران گفت: داوطلبان تحصیل می‌توانند در بسیاری از رشته‌ها با تخفیف ویژه‌ حتی تا ۵۰ درصد در واحدهای دانشگاهی مشغول تحصیل شوند.
image

 

 

حسین منصوریان با بیان اینکه که زمان ثبت‌نام برای پذیرش در مقاطع کاردانی و کارشناسی با سابقه تحصیلی 29 دی‌ اعلام شده است، تأکید کرد: واقعیت امر این است که دانشگاه آزاد اسلامی مازندران از شرق تا غرب این استان پراکنده شده و هریک از این واحدها ظرفیت‌های خاصی را در موضوع پذیرش دانشجو در مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته و پیوسته دارند.

وی با بیان اینکه واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی برای جذب دانشجو نمی‌توانند مستقل عمل کنند و سیاست‌های سازمان مرکزی به‌ویژه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه نیز نقش مهمی در این زمینه دارد، تصریح کرد: به نظر می‌رسد که باید فرصت بیشتری را به واحدها بدهند، درخواست واحدهای دانشگاهی این است که سایت‌های پذیرش دانشجو در تمام فصول آموزشی باز باشد و کاربران برای روند اینترنتی به‌راحتی و بدون مشکل ثبت‌نام کنند.

منصوریان خاطرنشان کرد: طبیعتاً این امر دلیل بر این نیست تا دانشجویان و داوطلبان که علاقه‌مند به مشغول تحصیل در واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی هستند، کم‌رغبت شوند و احیاناً به واحدهای غیر از دانشگاه آزاد و مراکز دانشگاهی دیگر مراجعه کنند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی مازندران درباره مزیت دانشگاه آزاد اسلامی به سایر مؤسسات دانشگاهی سراسر استان مازندران گفت: در دانشگاه آزاد مازندران مزیت‌های متنوعی وجود دارد که یکی از مهم‌ترین آنها تنوع رشته‌هاست و به نظر نمی‌رسد دانشجویی علاقه‌مند به یک رشته‌ای باشد و آن رشته در دانشگاه آزاد مازندران وجود نداشته باشد، امروز تقریباً اغلب نیازهای داوطلبان به‌ویژه نسل جوان برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی برآورده شده است.

رئیس دانشگاه آزاد ساری اظهار کرد: مزیت دیگر ما میزان و نحوه پرداخت شهریه است، دانشگاه آزاد اسلامی به‌خصوص در دوره جدید و بنا بر نظر آقای طهرانچی هرآنچه در توان دانشگاه است برای تسهیل و حل مسائل مالی و شهریه دانشجویی به‌کار برده و گام‌های مثبتی برداشته است. در تقسیط شهریه و تسهیلات کوتاه‌مدت با سود بسیار کم اقدامات خوبی انجام و قراردادهایی با دو بانک رسالت و مهر اقتصاد بسته شده است که کمترین فشار به خانواده‌ها وارد نشود و طبیعتاً با این فشار اقتصادی که در کشور حاکم است، دانشگاه آزاد اسلامی نیز نمی‌تواند خود را از این موضوع مستثنی کند و با این تدابیر در کنار خانواده‌ دانشجویان است.

منصوریان تصریح کرد: دانشگاه آزاد در موضوع کیفی‌سازی با کسی تعارف ندارد، واقعاً اگر احساس بشود که همکاری از هیئت‌ علمی و حق‌التدریس که با مجموعه دانشگاه همکاری می‌کند به هر دلیلی در موضوع کیفی‌سازی مشکل داشت، بدون تعارف راه‌های دیگری برای تقویت بنیه علمی آنان پیش‌بینی خواهد شد، نکته دیگر خود دانشجویان هستند که باید دید آنان چه اندازه تمایل و رغبت دارند و چگونه از استادان و سرچشمه‌های علمی و دانشگاهی ما بهره‌مند می‌شوند.  

 

image
برچسب‌ها : پذیرش دانشجو - تخفیف شهریه - داوطلبان تحصیل - دکتر منصوریان

ارسال به دوستان نسخه چاپی


Skip Navigation Links.
نظرات بینندگان
نام :
  پست الکترونیک :
نظر :


عضویت در خبرنامه

آمار بازدید       امروز: 445    ديروز: 617    اين ماه: 10288    تاکنون : 1485508